KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7542259
*
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 18:58:31
1
200 kr
21/4 12:04:33
2
150 kr
21/4 12:05:32
2
400 kr
23/4 15:02:58
3
350 kr
23/4 15:03:37
3
550 kr
23/4 17:43:58
2
700 kr
23/4 19:30:17
4
Vinnande bud
23/4 19:33:23
5
1.100 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
*
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 18:58:31 | 1 | 200 kr |
21/4 12:04:33 | 2 | 150 kr |
21/4 12:05:32 | 2 | 400 kr |
23/4 15:02:58 | 3 | 350 kr |
23/4 15:03:37 | 3 | 550 kr |
23/4 17:43:58 | 2 | 700 kr |
23/4 19:30:17 | 4 | Vinnande bud |
23/4 19:33:23 | 5 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och mÃ¥lare född i Helsingfors1930, död 2010.Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17